• Month
  • Days

Composite Calendar

September 2014
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
31
vs. Olivet Labor Day Tee-Off
@ Marshall, Mich.

vs. Hanover
10:00 AM

at Loras
12:00 PM

vs. Fontbonne
2:30 PM

at Trinity (Texas)
7:00 PM
1
at Central (Iowa)
1:00 PM
2
3
4
5
vs. Southwestern (Texas)
7:30 PM
6
vs. Wheaton (Ill.)
10:30 AM

vs. Wittenberg
12:30 PM

vs. Ohio Northern
1:00 PM

at Dominican (Ill.)
2:30 PM

vs. Rhodes
5:00 PM
7
vs. Benedictine (Ill.)
2:00 PM
8
9
10
vs. Greenville
7:00 PM

at Illinois Wesleyan
7:30 PM
11
12
vs. Cal Lutheran
@ Springfield, Ohio
12:30 PM

vs. Calvin
@ Springfield, Ohio
7:00 PM
13
vs. Drury Tournament
@ Springfield, Mo.
TBA

at Drury Tournament
8:00 AM

vs. Otterbein
@ Springfield, Ohio
11:00 AM

vs. McKendree
11:00 AM

vs. Heidelberg
@ Springfield, Ohio
3:00 PM

at Rhodes
6:00 PM
14
vs. O'Brien National Invitational
@ South Bend, Ind.

vs. Drury Tournament
@ Springfield, Mo.
TBA

at Drury Tournament
8:00 AM
15
vs. O'Brien National Invitational
@ South Bend, Ind.

vs. Westminster (Mo.)
7:00 PM
16
at Greenville
7:00 PM

vs. Greenville
7:30 PM
17
18
at Webster
7:30 PM
19
vs. ITA Central Regional
@ Kalamazoo, Mich.
TBA

vs. Heidelberg
@ Elmhurst, Ill.
4:00 PM

at Webster
7:00 PM

vs. St. Benedict
@ Elmhurst, Ill.
8:00 PM
20
vs. Wheaton Gil Dodds Invitational
@ Winfield, Ill.
11:00 AM

vs. DePauw Small College Golf Classic
@ Clayton, Ind.

vs. ITA Central Regional
@ Kalamazoo, Mich.
TBA

vs. Wis.-Platteville
@ Elmhurst, Ill.
9:00 AM

vs. Eastern
@ Elmhurst, Ill.
1:00 PM

vs. North Park
1:00 PM
21
vs. DePauw Small College Golf Classic
@ Clayton, Ind.

vs. ITA Central Regional
@ Kalamazoo, Mich.
TBA
22
vs. ITA Central Regional
@ Kalamazoo, Mich.
TBA
23
vs. Principia
7:30 PM
24
vs. Westminster (Mo.)
7:00 PM
25
26
vs. Saint Louis University
5:30 PM

at USTA/ITA Central Regional
7:00 AM

vs. Wheaton (Ill.)
7:00 PM
27
at USTA/ITA Central Regional
7:00 AM

at Centre
12:30 PM

vs. Wheaton (Ill.)
1:00 PM
28
at USTA/ITA Central Regional
7:00 AM
29
at USTA/ITA Central Regional
7:00 AM

vs. Illinois Wesleyan
7:00 PM
30
1
at Fontbonne
7:30 PM

at Webster
8:00 PM
2
3
vs. Show-Me Showdown
@ Columbia, Mo.
3:00 PM
4
vs. SIUE John Flamer Invite
@ Edwardsville, Ill.
10:00 AM

vs. Brandeis
@ Atlanta, Ga.
11:00 AM

vs. New York U.
@ Atlanta, Ga.
1:00 PM

at Berry
5:00 PM